preloader

شنبه، یکشنبه، سه شنبه، چهارشنبه (10 تا 16 عصر)

پنج شنبه (10 تا 14 ظهر)

تهران،زعفرانیه

خیابان شادآور، پلاک 10، طبقه سوم

مراحل کاشت دندان توسط بهترین متخصص پروتز دندان تهران

مراحل کاشت دندان توسط بهترین متخصص پروتز دندان تهران

مراحل کاشت دندان تهران

از نظر فنی، ایمپلنت دندان یک ریشه دندان مصنوعی است که در فک شما قرار می گیرد تا دندان مصنوعی یا پل را نگه دارد. با این حال، هنگامی که اکثر مردم از اصطلاح “ایمپلنت دندان” استفاده می کنند، در مورد ترکیب ایمپلنت (ریشه دندان مصنوعی) و دندان مصنوعی صحبت می کنند. ایمپلنت های دندانی ممکن است گزینه ای برای افرادی باشد که یک یا چند دندان را به دلیل بیماری پریودنتال، آسیب یا دلایل دیگر از دست داده اند و ترجیح می دهند از دندان مصنوعی استفاده نکنند.

انواع ایمپلنت های دندانی

اندوستال (در استخوان): این رایج ترین نوع ایمپلنت است. اشکال مختلف آن شامل پیچ ها، استوانه ها یا تیغه هایی است که با جراحی در استخوان فک قرار می گیرند. هر ایمپلنت یک یا چند دندان مصنوعی را نگه می دارد. این نوع ایمپلنت به طور کلی یک جایگزین برای بیمارانی است که اکنون از بریج یا پروتز متحرک استفاده می کنند.

ساب پریوستئال (روی استخوان): این نوع ایمپلنت در بالای فک با پایه های چارچوب فلزی قرار می گیرد که از لثه بیرون زده و ایمپلنت را در جای خود نگه می دارد. ایمپلنت ساب پریوستال عموماً برای بیمارانی استفاده می شود که قادر به استفاده از پروتزهای مصنوعی معمولی نیستند و ارتفاع استخوان مناسبی برای نگه داشتن ایمپلنت اندوستال ندارند.

بهترین مرکز پروتز دندان تهران | متخصص پروتز و زیبایی دندان تهران
بهترین مرکز پروتز دندان تهران | متخصص پروتز و زیبایی دندان تهران

آیا شما کاندیدای کاشت دندان هستید؟

شما یک کاندید ایده آل برای ایمپلنت دندان هستید اگر:

شما از سلامت عمومی و دهان و دندان خوبی برخوردار هستید.
شما استخوان کافی در فک خود برای حمایت از ایمپلنت دارید.
شما دارای بافت لثه سالمی هستید که عاری از بیماری پریودنتال است.

ایمپلنت‌های دندانی با بافت‌های نرم (یعنی لثه‌ها) و بافت‌های سخت زیرین (مانند استخوان) در دهان ارتباط نزدیک دارند. از آنجایی که پریودنتیست ها سه سال آموزش تخصصی فراتر از دانشکده دندانپزشکی گذرانده اند تا آنها را در بافت های نرم و سخت متخصص کنند، آنها ترکیب ایده آلی از تجربه و دانش را دارند تا مطمئن شوند که محلول ایمپلنت دندانی را دریافت می کنید که ظاهر و احساسی شبیه به دندان های خود داشته باشد.

انواع روش های کاشت دندان

بسته به شرایط خاص شما و نوع ایمپلنت انتخابی، پریودنتیست شما یک برنامه درمانی متناسب با نیازهای شما ایجاد می کند.

در اینجا برخی از برنامه های درمانی ممکن بسته به وضعیت شما وجود دارد:

ایمپلنت های تک دندانی – اگر یک دندان را از دست داده اید، یک ایمپلنت دندان می تواند جایگزین آن شود.
ایمپلنت های چند دندانی – اگر چندین دندان از دست رفته باشد، می توان آنها را با چندین ایمپلنت دندان جایگزین کرد.
ایمپلنت های فول دهان – اگر تمام دندان های خود را از دست داده اید، می توان آنها را با ایمپلنت های کامل دهان جایگزین کرد.

تقویت سینوس – کلید موفقیت ایمپلنت، کمیت و کیفیت استخوانی است که ایمپلنت در آن قرار می گیرد. فک فوقانی پشت به طور سنتی یکی از سخت ترین قسمت ها برای کاشت موفقیت آمیز ایمپلنت های دندانی به دلیل کمیت و کیفیت استخوان ناکافی و نزدیکی به سینوس بوده است. تقویت سینوس می تواند با بالا بردن کف سینوس و رشد استخوان برای قرار دادن ایمپلنت های دندانی به اصلاح این مشکل کمک کند.

بهترین مرکز پروتز دندان تهران | دکتر ونوس لران
بهترین مرکز پروتز دندان تهران | دکتر ونوس لران

اصلاح برجستگی – تغییر شکل در فک بالا یا پایین می‌تواند باعث شود استخوان کافی برای قرار دادن ایمپلنت دندان در آن وجود نداشته باشد. برای رفع مشکل، لثه را از برجستگی بلند می کنند تا فضای خالی که در آن استخوان وجود ندارد آشکار شود.

سپس فضای خالی با استخوان یا جایگزین استخوان پر می شود تا برجستگی ایجاد شود. ثابت شده است که اصلاح برآمدگی ظاهر فک را تا حد زیادی بهبود می بخشد و شانس کاشت موفقیت آمیز را افزایش می دهد.

پیگیری فرآیند ایمپلنت دندان

درست مانند دندان‌های طبیعی، ایمپلنت‌های دندانی برای حفظ عملکرد و پیشگیری از بیماری‌های اطراف ایمپلنت نیاز به مراقبت‌های دقیق دهان و دندان در خانه و بازدید منظم دندان‌پزشکی دارند. برای تمیز نگه داشتن ایمپلنت و بدون پلاک، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن همچنان ضروری است.

پس از اینکه ایمپلنت خود را دریافت کردید، پریودنتیست شما از نزدیک با شما و دندانپزشک عمومی شما همکاری خواهد کرد تا بهترین برنامه مراقبتی را برای شما ایجاد کند. ویزیت‌های دوره‌ای برای نظارت بر ایمپلنت، دندان‌ها و لثه‌ها برای اطمینان از سلامت آنها برنامه‌ریزی می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *