preloader

شنبه، یکشنبه، سه شنبه، چهارشنبه (10 تا 16 عصر)

پنج شنبه (10 تا 14 ظهر)

تهران،زعفرانیه

خیابان شادآور، پلاک 10، طبقه سوم

ویژگی های و مزیت های ایمپلنت دندان نسبت به پروتز دندانی (دندان مصنوعی)

در این مقاله به بررسی ویژگی های و مزیت های ایمپلنت دندان نسبت به پروتز دندانی (دندان مصنوعی) میپردازیم. وقتی دندان‌ها به طور دائم از بین رفته یا کشیده می‌شوند، باید جایگزین گردند. نه تنها این کار از این جهت مهم است که شما بتوانید به جویدن و صحبت کردن به طور طبیعی ادامه دهید، بلکه برای بهداشت دهان و دندان، ظاهر صورت و سلامت کلی حیاتی است. در حالیکه ایمپلنتهای دندانی و پروتزهای دندانی هر دو روش‌های قابل قبول ترمیم دندان هستند، ایمپلنتهای دندانی دارای مزایای زیادی نسبت به پروتزهای دندانی می‌باشند. شما برای انجام ایمپلنت در تهران میتوانید به مطب دکتر ونوس لران مراجعه نمایید.

ایمپلنت دندانی و دندان مصنوعی چیست؟+مزیت های ایمپلنت

در زیر توضیح مختصری از ایمپلنت دندان و پروتزهای دندانی به عنوان تجهزات ترمیم دندان آمده است.

  •  ایمپلنت دندان: ایمپلنتهای دندانی ریشه‌های جایگزین دندان هستند.اگر چه عادت کردن به پروتزهای دندانی نیاز به زمان دارد و هرگز دقیقا مشابه دندان‌های طبیعی شما نیستند، اما پروتزهای کنونی طبیعی و راحت‌تر از قبل هستند. دو نوع اصلی دندان مصنوعی وجود دارد: کامل و جزئی. دندانپزشکتان به شما کمک خواهد کرد که بر اساس این که آیا تمام و یا بخشی از دندان‌های شما نیاز به جایگزینی دارند و مبتنی بر هزینه‌های مربوط به آن، نوع دندان مصنوعی که برای شما مناسب است را انتخاب کنید.

چرا ایمپلنت‌ها بهتر از دندان‌های مصنوعی هستند؟

یک راه حل دائمی و با دوام

ایمپلنت دندانی یک راه حل دائمی است. ایمپلنت به استخوان فک متصل می‌شود به طوری که مانند دندان طبیعی به صورت دائم در جای خود وجود دارد. پروتزها دستگاه‌های قابل جابجایی هستند (دائمی نیستند)، و ممکن است در آب گرم تاب دار شوند و یا بشکنند. پروتزهای دندانی در طی هفت سال، نیاز به تنظیم، تعمیر و یا جایگزینی دارند. ایمپلنتهای دندانی ایمن و بادوام هستند و برای تمام طول عمر ساخته می‌شوند. آمار نشان می‌دهد که ایمپلنتهای دندانی دارای 98 درصد موفقیت هستند.

عملکرد بهینه

هم ایمپلنتهای دندانی و هم پروتز دندان درست مثل دندان‌های طبیعی عمل می‌کنند. با این حال، پروتزهای دندانی ممکن است دچار لغزش شوند یا بر نحوه صحبت کردن تاثیر بگذارند، که می‌تواند موجب احساس خجالت و یا ناراحتی شود. ایمپلنتهای دندانی با قابلیت جویدن و توانایی صحبت کردن بهتر نسبت به پروتزهای دندانی همراه هستند زیرا مانند دندان‌های طبیعی در فک قرار می‌گیرند.

بهداشت بهتر

در حالی که دندان‌های مصنوعی باید برای تمیز کردن خاص برداشته شوند. نه تنها کار ناخوشایندی است، بلکه حاشیه‌های بیشتری را برای خطا در تمیز کردن ایجاد می‌کند. از آنجا که ایمپلنتهای دندانی نیازی به تمیز کردن خاص ندارند، گزینه‌ای بهتر برای بهداشت دهان و دندان هستند.

جلوگیری از تحلیل استخوان و فرسایش لثه+مزیت های ایمپلنت

پروتزها ممکن است لثه‌ها را دچار فرسایش کرده و شل شوند. همچنین هیچ گونه حفاظتی در برابر تحلیل استخوان فک ایجاد نمی‌کنند. این امر در نهایت منجر به چرخش استخوان فک شما می‌شود که باعث بد شکلی و پیری زودرس چهره می‌گردد. ایمپلنتهای دندانی به استخوان فک جوش می‌خورند، که مانع از تحلیل استخوان و بدتر شدن استخوان فک و لثه می‌شود. شما می‌توانید با ایمپلنتهای دندانی، شکل طبیعی فک خود را حفظ و از لبخند خود محافظت کنید.

تجربه راحت‌تر

ایمپلنتهای دندانی احساسی شبیه به دندان‌های طبیعی به همراه دارند.از طرف دیگر، پروتزهای دندان می‌توانند لثه‌ها را تحریک کنند و باعث ایجاد زخم‌های دهانی ناشی از اصطکاک شوند. ایمپلنتهای دندانی امکان تجربه‌ای راحت‌تر را فراهم می‌کنند. برای مشاهده نمونه کارها و یا مشاوره میتوانید به پیج اینستاگرام دکتر ونوس لران مراجعه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید

02126293886 09902330840

دکتر ونوس لران

متخصص پروتزهای دندانی ایمپلنت و زیبایی
بورد تخصصی از دانشگاه تهران
شماره نظام پزشکی 77210

روزهای کاری

شنبه 10:00 صبح - 06:00 بعدظهر
یکشنبه : 10:00 صبح - 06:00 بعدظهر
دوشنبه : تعطیل
سه شنبه : 10:00 صبح - 06:00 بعدظهر
چهارشنبه : 10:00 صبح - 06:00 بعدظهر
پنج شنبه : 10:00 صبح - 02:00 بعدظهر
جمعه : تعطیل